Енергозберігаючі технології для приватного будинку

Будинок, в якому використовуються технології енергозбереження

Сьогодні потреба в енергозберігаючих технологіях для приватного будинку висока, як ніколи. Ціни на паливо поступово підвищуються, а разом з ним ростуть витрати на оплату комунальних послуг. Не потрібно забувати про те, що нафта і газ мають властивість вичерпуватися, тому шукати альтернативу цим ресурсам потрібно вже зараз.
Матушка природа нагородила Землю великим різновидом можливостей, які дозволяють створити енергозберігаючий будинок своїми руками. Отримати альтернативну енергію можна за допомогою таких ресурсів:
вітер;

сонце;

вода;

грунт;

деревина;

сільськогосподарські відходи;

матеріали для теплоізоляції (пінопласт, пластикові вікна, двері та ін.).

теплоізоляція будинку

Створення енергозберігаючого будинку своїми руками.

Мінеральна вата для заощадження тепла

Це перша процедура, яку потрібно провести для створення «пасивного» будинку. Адже перед тим, як почати використовувати альтернативні джерела для отримання енергії, необхідно зробити все можливе, щоб тепло не покидало приміщення. Практика показує, що при відсутності ізоляційних матеріалів через стіни йде 20% енергії, а через підлогу та дах - до 35%. Для забезпечення теплоізоляції використовуються такі матеріали:
Мінеральна вата. Є найбільш поширеним матеріалом, використовуваним для внутрішнього утеплення. Має хорошу щільність, але відрізняється високим влагопоглощенієм; Пінопласт. Поступається мінеральній ваті за показниками щільності і теплопровідності, зате не вбирає вологи. До недоліків можна віднести нестійкість до надмірно високих температур. У країнах колишнього СРСР пінопласт зустрічається дуже часто, особливо на зовнішній частині будівель; Екструдований пінопласт. Той самий пінопласт, тільки трохи міцніше; Керамзит. Зустрічається рідко, найчастіше є однією зі складових суміші, з якої виливається фундамент. За рахунок великої щільності його можна використовувати при будівництві монолітного каркаса будинку, підходить і для внутрішнього утеплення;«Тепла» штукатурка. Ідеальне рішення для приватного будинку, що має хороший фундамент. Переваги: ​​низький рівень водопроникності, звукоізоляція, не схильний до впливу високий температур. Пам'ятайте, що максимальний шар такої штукатурки повинен складати 50 мм. Будинок повинен мати хороший фундамент через те, що матеріал надає додаткове навантаження на підставу.Сонячна енергія Сонячні батареї забезпечує ефективне опалення електрикоюОпалення будинку за допомогою сонячних батарейЕнергозберігаюче опалення приватного будинку можна забезпечувати за допомогою сонця. Енергія, що посилається на Землю ззовні, поглинається спеціальними колекторами, які найчастіше встановлюються на даху будівлі. За допомогою таких пристроїв можна обігрівати приміщення і забезпечити себе гарячим водопостачанням. Теоретично, отриману теплову енергію можна перетворити в електричну, але для цих цілей є інші спеціальні пристосування.

Основними складовими сонячних теплових систем є колектори, прилади управління і резервуари-теплообмінники. Це обладнання легко приєднується до чинної системи опалення та водопостачання. В цілому варто відзначити такі переваги сонячних колекторів:
- Відсутність витрат на обігрів приміщення;- Високий ККД;- Тривалий термін експлуатації обладнання;- Рентабельність;- Проста установка.Навіть самий песимістичний господар не зможе знайти в такому обладнанні недоліки. Як виняток варто виділити тільки високу ціну пристрою, але витрати окупляться протягом декількох років. Дуже важливо те, що сонячні колектори виконують свої функції навіть при мінусових температурах. Трубки виготовляються з міцного металу, тому навіть в суворих кліматичних умовах їм не загрожує пошкодження.
Енергозберігаюче опалення, яке забезпечується Сонцем, робить господаря незалежним в питаннях енергетики. Людина може не хвилюватися з приводу підвищення комунальних тарифів або поривів в трубопроводі, які в зимовий час зустрічаються досить часто. [Ads-pc-1]
Енергія з біомасЕнергія з біомассЕту енергію можна отримувати з відходів деревини і виробництва, переважно сільськогосподарського. Необхідні для опалення ресурси утворюються в результаті спалювання органічного сміття або біохімічної переробки рідких відходів. Після таких процедур в спеціальних резервуарах накопичується біогаз. Сьогодні такі енергозберігаючі технології для приватного будинку дуже актуальні, оскільки людство ламає голову над тим, яким чином утилізувати відходи. В Європі давно вже знають, що сміття не є бідою, оскільки являє собою цінне джерело теплової енергії.
Енергія текучих річокміні гідроелектростанціяМіні-гідроелектростанціяПідвищення вартості газу змушує людей переходити на електричне опалення. Електричний котел має приблизно таку ж ціну, як і газовий. Але якщо зробити підрахунки, то можна зробити висновок, що в кінцевому рахунку людина платить за електроенергію значно більше, ніж за газ. Саме тому такі котли не користуються попитом. Якщо ж недалеко від вашого будинку протікає річка, то у вас є можливість забезпечити ефективне опалення електрикою.
Для таких цілей використовуються гідроелектростанції. У нашому розумінні ГЕС є велике спорудження, яке здатне забезпечувати електрикою цілі міста. У більшості випадків так і є, але можна спорудити установку самостійно. Обсягу енергії, видобутого одним мініатюрним пристроїв, буде недостатньо для обігріву приміщення. Тому, щоб заощадити на газі, вам доведеться встановити вздовж річки більше десятка обладнань.
Якщо поруч немає річки або струмка, то не потрібно ставити хрест на електричному обігріві. Виправити положення допоможе енергозберігаюча опалювальна електроустановка для водяного опалення, яка легко адаптується до системи центрального опалення. Такий пристрій займає мало місця і не видає шуму. За допомогою цих установок можна організувати міні-котельню. Устаткування використовується в приватних будинках в якості основного і резервного обігріву. Технологія відрізняється довговічністю, надійністю і малими габаритами.
рекуперація теплаУніверсальна енергозберігаюча технологіяТехнологія рекуперації для опалення та очищення повітряЦе ще один крок до створення енергозберігаючого будинку своїми руками, що допоможе економити на оплаті за комунальні послуги. Рекуперація являє собою повернення тепла, який відбувається шляхом нагрівання повітря, що входить в приміщення за допомогою системи вентиляції. Відомо, що під час провітрювання не тільки надходить холодне повітря, але і йде теплий. Цей процес дискредитує центральну опалювальну систему. Отже, потрібно зробити так, щоб людина не витрачав гроші на вітер.
Рекуперація дозволяє не тільки дотримуватися температурного режиму, але і очищати повітря. Сучасний «пасивний» будинок неможливо уявити без такої системи. За статистикою, при класичній вентиляції на вулицю виходить 40% тепла. Можна тільки уявити собі, скільки грошей ми витрачаємо ні на що. Європейці показали, що вони можуть не тільки добре заробляти, але і економити теплову енергію. До того ж організація рекуперації, в порівнянні з її економічним ефектом, коштує копійки.
Тепловий насосТепловий насос для отримання енергії земліУстановка для отримання тепла з-під земліЦя система є однією з найбільш ефективних енергозберігаючих технологій для приватного будинку. Вона дозволяє одночасно отримувати теплову енергію та нагрівати воду. Практика показує, що експлуатація теплового насоса скорочує витрати на опалення в два рази. При цьому робота обладнання не супроводжується викидів шкідливих речовин. Якраз те, що потрібно для екологічного будинку.
Половина грошей буде витрачена на буріння, оскільки для установки теплового насоса доведеться вирити свердловину глибиною до ста метрів. Відповідно до законів фізики, чим нижче рити, тим вище вийде температура. Велика глибина є запорукою того, що постачання теплової енергії будуть стабільними.
Тепловий насос - це ідеальний варіант для забезпечення енергозберігаючого опалення приватного будинку, який знаходиться за містом. Перед установкою системи потрібно провести роботи по дослідженню ділянки. Чи не дозволяється буріння в зонах санітарної охорони систем водопостачання. За результатами аналізу грунту фахівець визначить, чи можна бурити свердловину в конкретному місці, і чи є сенс в цьому взагалі. Щоб уникнути екологічної катастрофи потрібно встановити рівень грунтових вод.
Перелік методів отримання теплової енергії не є остаточним. Вчені постійно розробляють нові енергозберігаючі технології для приватних будинків, багатоповерхівок і промислових об'єктів. З великою ймовірністю можна говорити про те, що через 10-20 років ми практично не будемо витрачати гроші на опалення. По крайней мере, всі карти в руках людини.

Комментарии


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК власного ЕНЕРГОСБЕРІГАЮЧОГО БУДИНКУ