Плюси та мінуси будинків із СІП панелей

Чи вартий уваги БУДИНОК ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ?

Каркасно-панельні будинки, це будинки із СІП панелей

Будуємо із СІП панелейУ Канаді і США такі будинки будують вже понад сорок років, активно застосовуючи каркасно-панельні технології. Саме тому в Україні такі будинки називають канадським будинками, а технологію канадською.

Іноді, цю технологію плутають з каркасним будівництвом. Принциповою відмінністю я б назвав те, що канадські каркасно-панельні будинки будуються із застосуванням СІП панелей.

Виробництво СІП панелейНа сьогоднішній день кількість побудованих будинків за цією технологією тільки в Північній Америці вже становить близько 80%, в сейсмоактивній Японії - до 45%, Фінляндії - 42%.

ЩО Ж ТАКЕ СІП ПАНЕЛЬ?

Абревіатура «SIPs» розшифровується як - Structural Insulated Panel, скорочено SIPs. У нас такі панелі називають СІП панелі - структурно ізоляційні панелі. Якщо розглянути саму структуру панелей то, це тришаровий будівельний матеріал: зовні по одному листу ОСП, а всередині шар утеплювача пінополістиролу.

Така проста, але функціональна конструкція визначає ряд переваг і недоліків. 

Процес виробництва СІП панелей полягає в поклейці плит до утеплювача і розкрою за планом-схемою. Підготовленні елементи відвантажують на місце майбутнього будівництва будинків.

ПЛЮСИ будинку із СІП панелей

 • МІЦНІСТЬ КОНСТРУКЦІЇ.

СІП панелі з'єднуються між собою за принципом «ШИП-ПАЗ». Для з'єднань використовують традиційний брус, товщиною не менше 60 мм або вставки. Після з'єднання утворюється надійний каркас, готовий вистояти після падіння на нього дерев, витримувати землетруси до 8 балів.

 • ЛЕГКІСТЬ КОНСТРУКЦІЇ.

Застосовувані матеріали гарантують міцність, а головне невелику вагу всієї зібраної конструкції.

Загальна вага будинку за канадською технологією з площею 150-200 м.кв. буде важити не більше 15 тонн. Що дозволяє робити полегшений і недорогий фундамент.

 • ПРОСТОТА і ШВИДКІСТЬ збірки.

Будувати будинки із СІП панелей можуть лише кілька людей, не застосовуючи важкої будівельної техніки. А збірку коробки будинку можна провести за два тижні.

 • НИЗЬКА ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ.

СІП панель, яка використовується для несучих стін, має товщину всього 160-170 мм, а по теплопровідності замінює цегляну товщиною 2,42 м.

 • ТЕРМІНИ БУДІВНИЦТВА «ПІД КЛЮЧ».

Канадські будинки з СІП панелей зводяться в стані «під ключ» за 3-4 місяці. 


Основні ПЕРЕВАГИ БУДИНКІВ ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ

 • швидкість будівництва - будинок за 3 місяці
 • енергоеффективність - економія енергії до 90 %
 • екологічність - ОСП плити 97% дерево, утеплювач 98% повітря
 • сезонність - можливість будівництва взимку
 • легкість будівництва - без складної будівельної техніки
 • доступність - будинок від 9900 у.о.
 • довговічність - будинок на 100 років
 • легкість, швидкість, якість внутрішнього оздоблення - ПІД КЛЮЧ за 3 місяці

МІНУСИ БУДИНКУ із СІП панелей

 1. 1. ГОРЮЧІСТЬ

Це основна тема обговорення між прихильниками і противниками СІП панельної технології. Стіни, горючі або не горючі, абсолютно не захищають від пожеж.


Горить не будинок, а
предмети які знаходяться всередені


Кожен пожежний підтвердить, що гасити дерев'яний будинок набагато складніше цегляного. Але давайте перейдемо відразу до фіналу пожежі. Від дерев'яного залишиться тільки фундамент і вугілля, а від цегляного теж фундамент і обгорілі стіни, які в 95% випадків непридатні для відновлення, а отже, підлягають знесенню і вивезенню.

 1. 2. МИШІ або ГРИЗУНИ.

Я б сказав, що ця тема надута і вигадана.


НЕ ЖИВУТЬ У СІП ПАНЕЛЯХ МИШІ
Спростувань або фото-відео фактів в інтернеті не існує!


У наш час приховати щось уже неможливо. Гризуни, миші і пожежі - це не проблема СІП панельної конструкції. Проблемою я б назвав питання профілактики. Якщо ставитися до свого дому безвідповідально, то і цегляні стіни не допоможуть. Ми б рекомендували мати в будинку кішку або хоча б ультразвуковий відлякувач; на вентиляційних каналах, цокольного поверху, додаткові решітки.

 1. 3. ЕКОЛОГІЯ.

Інтернет, це полігон для битв між будівельними матеріалами. Про будь-який, можна знайти свій негативний відгук. Візьмемо облицювальну цеглу. Ми не бачили ще жодного щасливого власника цегляного будинку, хто б, не зіткнувся з проблемою сольовий корозії, викришування, лущення, сольове цвітіння облицювальної цегли. Але ж ця проблема, вже виникає на першому році життя кожного цегляного будинку. Всі спроби змагань різних будівельних матеріалів призводять до порівняння, яке може вилитися в нескінченні таблиці плюсів і мінусів. Але Ваш конкретний вибір будівельної технології, не повинен визначатися тільки цими причинами. Величезне значення має мати і особисті переваги, завдання, які Ви ставите перед майбутнім будинком. Наприклад, ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ, ШВИДКІСТЬ БУДІВНИЦТВА, ДЕШЕВИЗНА ГОТОВОЙ КОНСТРУКЦІЇ, НАДІЙНІСТЬ, ДОВГОВІЧНІСТЬ.

 1. 4. ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ.

Якщо говорити про шуми, то все надійні панельні конструкції мають не дуже хороші звукоізоляційні характеристики, це і всім відомі панельні п'ятиповерхівки «ХРУЩОВКИ» і дорогі фінські зруби «Хонка». Для боротьби з шумом можна застосовувати різноманітні звукоізолюючі або звукопоглинальні матеріали. Наприклад, відштукатуренний фасад, може знизити рівень шуму на 13 ДБ, а збільшення товщини цегляної кладки аж в два рази - всього на 6 ДБ. Хотілося б відзначити, що питання звукоізоляції приватного будинку не може стояти так само гостро, як і для міської багатоповерхівки. Відсутність сусідів зверху або за найближчою стіною, вже гарантує тихе і спокійне життя. А власні діти, весело грають на другому поверсі, це ж свято в житті.

 1. 5. ВЕНТИЛЯЦІЯ.

Почнемо з того, що будь-яке житлове приміщення обов'язково повинно вентилюватися. Але конкуренти, обов'язково намагаються переконати, що СІП панельні будинки потребують особливої, дорогої системи вентиляції. Кажуть, що в дерев'яних будинках дихається легко, повітря свіже - це дійсно так, адже свіже повітря постійно підсмоктується через численні щілини, через які взимку буде виходити дорогою нагріте повітря і заходити безкоштовний холодний. Ми, особисто знайомі, з декількома замовниками, які познайомившись зі зрубами взимку, вибрали саме СІП панельну технологію. Достатня, нормальна вентиляція може бути забезпечена в приватному будинку різними способами, але головне, в наш час, це знизити витрату дорогою енергії на підігрів холодного повітря. Такі, рекупераціонние системи вже не новина. І вони однаково важливі для будь-яких типів будинків, цегельних або СІП панельних. Але дійсний ефект рекуперації свіжого повітря можна відчути тільки в енергоефективному будинку, в класичних будівлях велика частина тепла все одно йде через стіни. 

ЦІНА БУДИНКУ ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ

Остаточну ціну будинку із СІП панелей надати по малюнку досить важко, але орієнтовну ціну або вартість запропонувати можливо.

Але тільки у стані "ПІД ЧИСТОВУ ОБРОБКУ". Вартість "ПІД КЛЮЧ" надається тільки після розробки детального проекту.


ЦІНА будинку із СІП панелей
в стані "ПІД ЧИСТОВУ ОБРОБКУ від 210 у.о. загальної площіЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК БЕЗКОШТОВНО ціни, вартості будинку із СІП ПАНЕЛЕЙ


Комментарии


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК власного ЕНЕРГОСБЕРІГАЮЧОГО БУДИНКУ