Сантехніка в канадському домі із СІП панелей

Поради з розведення сантехніки в канадському будинку

Сантехнічні роботи в канадському будинкуОбов'язкових документів, СНіПів, що регламентують обробку або інженерне наповнення ванних кімнат, санвузлів в СІП панельних, каркасних будинках - просто НЕ ІСНУЄ. Але, дуже важливо, враховувати загальні правила спеціальної гідроізоляції вологих приміщень для всіх дерев'яних будинків. Необхідно, при розташуванні сантехнічних приладів, електричних пристроїв, світильників, дотримуватися їх порядку розподілу по зонах. Використовувати тільки ті оздоблювальні матеріали, які застосовуються в таких приміщеннях - гідроізоляційна мастика, вологостійкий гіпсокартон, магнезитові плити і т.д. Призначення ванних кімнат і санвузлів у всіх будинках одне і те ж. Спеціальних правил користування такими приміщеннями в СИП панельних, каркасних будинках також немає. Але існують певні відмінності розводки інженерних мереж в дерев'яному будинку (зруб), каркасному, канадському і СИП панельному, про які ми і розповімо детальніше.

Розведення сантехніки у зрубі.

У санвузлі дерев'яного будинку (зрубу) найчастіше застосовується технологія незалежної стіни або каркасу, це обов'язкова умова, якщо необхідно зберегти цілісність мереж. Обумовлено це постійною і нерівномірною усадкою таких будинків. В процесі усадки колод всього каркаса, втрачається до 5-10% загального обсягу стін. Тому спорудження додаткового, незалежного каркаса, уздовж однієї із стін, для розведення основних інженерних систем, є чи не єдиним виходом зі складного становища. Можна так само застосувати спеціальні кліпси або хомути на гумових прокладках. Але все це тягне за собою додаткові грошові вкладення, на які найчастіше ніхто не розраховує.


Будівельна компанія "ПРОМЖИТЛОБУД Котедж" радить
прокладати всі сантехнічні труби води у стінах СІП панелей


Розведення сантехніки в канадських будинках із СИП панелей

Ми всі звикли, що в санвузлі кам'яного, цегельного будинку інженерні комунікації,

Сантехнічні роботи в канадському будинку

прокладаються в стінах, методом штробления або закладки в чорновій підлозі першого поверху. Це зручно, мережі не займають простір, не псують загальний вигляд приміщень або дизайнерських задумок архітекторів. В санвузлах сип панельнихкаркаснихканадскіх будинків, на відміну від зрубів, такий метод укладання теж допускається і часто застосовується.
Сантехнічні роботи в канадському будинкуКанадські, каркасні будинки, побудовані із застосуванням СІП панелей АБСОЛЮТНО ПОЗБАВЛЕНІ усадки або якої б то не було деформації стін згодом експлуатації. Всі інженерні мережі прокладаються так само, як і в кам'яних будинках, але набагато простіше і дешевше. Адже процес проштроблення стіни із СІП панелі полягає тільки в пропилі ОСБ листа з одного боку на 10-15 мм. Його аж ніяк не можна порівняти з важким, тривалим і дорогим - роздовбуванням бетонних або цегляних стін.

Сантехнічні матеріали для розведення в канадському домі

Всі сантехнічні матеріали використовуються ті ж - поліпропіленові або металопластикові труби. Дуже зручно розташовується в наших СИП панельних будинках стояк. Найчастіше стояк розміщують всередині однієї з СИП панельних стін. Для цього архітектором проектуються спеціальні порожнечі, які після закінчення розводки закриваються ОСБ листом або гіпсокартоном.
Сантехнічні роботи в канадському будинкуДля розведення комунікацій можна використовувати і внутрішні порожнечі міжповерхового перекриття. Такий спосіб дуже популярний через свою простоту. По внутрішнім порожнечам перекриття, легко можна провести розводку води в ванні кімнати, санвузли, сауну, топкові і звичайно ж кухню. Прорізання отворів в двотаврових балках не викликає ніяких складнощів, а круглий отвір не завдає шкоди несучим здібностям перекриття. Набагато простіше виконати цю операцію, якщо у Вашому будинку перекриття з СИП панелей. Всі мережі просто кріпляться до нижньої частини перекриття. А приховати їх можна підвісним або натяжною стелею. І перший, і другий спосіб декорування забезпечить легкий доступ до комунікацій при аварії.

Гідроізоляція ванної кімнати канадського дому

Окремо потрібно сказати про гідроізоляцію підлоги ванної кімнати на другому поверсі, дерев'яної підлоги. Дуже важливо захистити брус з'єднання панелей або балки перекриття від попадання на них вологи, яка згубна для них. Для цього ми промазуємо всі стики спеціальним акріловим герметиком, бажано цю операцію виконати і зі стиками панелей стін. Наступним етапом, укладання гідроізоляційної мастики на всі листи ОСБ з обов'язковим виходом на стіни від 15-20 см. І тільки після цього, ми кріпимо вологостійкий гіпсокартон або магнезитові листи. Такий спосіб прекрасно підготує санвузли до внутрішніх оздоблювальних робіт.


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК вартості робіт з оздоблення внутрішнього простору збудованого канадського будинку


Комментарии


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК власного ЕНЕРГОСБЕРІГАЮЧОГО БУДИНКУ