Технологія - "ПАСИВНИЙ БУДИНОК" 2

ПАСИВНИЙ БУДИНОК - революційна можливість економії енергії

Будуємо пасивні будинки із СІП панелейРеволюційна можливість економії енергії в пасивному будинку вимагає суворого і наукового підходу як до проектування таких будівель, так і до безпосереднього будівництва.

Економія енергії в 80-90% (в порівнянні зі звичайною конструкцією з газоблоків), не буває випадковою. Коли стоїть завдання, забезпечити комфортне проживання цілий рік; причому, не залежно від прохолодних або теплих кліматичних зон, з мінімальним використанням енергії на нагрів або охолодження, то на перше місце виходять саме сучасні технології будівництва ПАСИВНИХ БУДИНКІВ.

ПРОЕКТУВАННЯ

Будуємо пасивні будинки із СІП панелейЯкщо Ви вирішили будувати саме пасивний будинок, важливо отримати кваліфіковану консультацію для досягнення цього стандарту ще на початку процесу проектування. Якщо така мета нечітко визначена з самого початку, то швидше за все побудований будинок ніколи не буде відповідати стандартам якості пасивного будинку.

ЕФЕКТИВНА ФОРМА БУДІВЛІ

Так як кількість втрат тепла, при всіх технологіях будівництва, пропорційна площі його поверхні, тоді така площа повинна бути зведена до мінімуму, щоб забезпечити виняткову ефективність використання енергії. Для проектування пасивних будинків конструктори використовують коефіцієнт, відомий як «коефіцієнт компактності» для оцінки будівель, в якому враховується ставлення площі поверхні будівлі, поділеній на внутрішній обсяг. Так що будівлі з розпластаною конструкцією, великими відкритими приміщеннями, високими стелями, опалювальними гаражами і т.д., мають набагато більші коефіцієнти форми, і, отже, будуть нести високі теплові втрати.


Важливо правильно оцінити необхідність в пасивному будинку
великої кількості невикористовуваних кімнат або рідко використовуваних


Важливо правильно оцінити необхідність великих гардеробних, гостьових кімнат, декількох туалетних кімнат - всі ці приміщення будуть витрачати енергію на їх утримання. Прийнято вважати, що ідеальної будівельної формою з найнижчим «коефіцієнтом компактності» буде кругла, сферична, купольна з підлогою з СИП панелей.

ПАСИВНИЙ ДІМ і сонячне світло.

Будуємо пасивні будинки із СІП панелей

Пасивний сонячний обігрів, є важливим компонентом вимог до опалення пасивного будинку. Велика частина України може отримувати безкоштовну сонячну енергію, а значить правильно побудовані будинки, будуть відповідати стандартам пасивних будинків. Щоб отримувати користь від безкоштовної сонячної енергії, досить розмістити великі віконні та дверні конструкції на південній стороні. У той же час, скління на північних фасадах повинні бути зведені до мінімуму. Необхідно так само, уникати насадження рослин, що дають велику тінь.

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ

Теплоізоляції зовнішніх поверхонь в пасивному будинку приділяється особлива увага. Абсолютно всі елементи конструкції будинку повинні бути добре теплоізольовані. Необхідно виключити будь-яку можливість витоку тепла через кутові з'єднання, стики, віконні та дверні прорізи, вентиляційні отвори, фундамент. Більшу частину площі майбутнього пасивного будинку будуть займати світлонепроникні огороджувальні конструкції (стіни і дах), особлива увага приділяється саме їх теплоізоляції. Необхідно домогтися що б їх коефіцієнт теплопередачі не перевищував 0,15 Втм2К. Хоча тенденція розвитку цього напрямку в європейських країнах готує нас до того, щоб цей показник досяг 0,10 Втм2К. Такі показники досягаються тільки за допомогою пінопластів з товщиною до 30 см або спеціальних СІП панелей з сумарною товщиною не менше 270 мм. Важливим аргументом на користь СИП панелей, як кращого будівельного матеріалу для светонепроніцаемих огороджувальних конструкцій пасивного будинку - є спеціальний з'єднувальний вузол, розроблений нашою будівельною компанією. Стандартне з'єднання через дерев'яний брус повністю виключається. Правильна теплоізоляція огороджувальних конструкцій пасивного будинку не тільки значно скорочує потреби в додатковій енергії, а й благотворно впливає на збереження тепла всередині будинку тривалий час взимку, і зберігає низьку температуру - влітку.

СВІТЛОПРОЗОРІ КОНСТРУКЦІІ

Будуємо пасивні будинки із СІП панелейНайбільш слабким місцем захисної конструкції будь-якого будинку і пасивного зокрема можуть бути вікна. Часто втрати тепла через них досягають до 50% всієї витраченої енергії. У пасивному будинку необхідно застосувати вікна, які будуть працювати як сонячні акумулятори. Вони збиратимуть сонячну енергію вдень, максимально виключати втрати тепла через них вночі. Такими вікнами можуть бути тільки світлопрозорі конструкції з потрійним склінням, енергозберігаючим склом, внутрішнім наповненням газом аргоном або криптоном, а коефіцієнт теплопередачі 0,75 Вт / м2К, включаючи раму і стулку. Ми провели аналіз українського ринку, радилися з експертами в Німеччині і прийшли до висновку, що для пасивних будинків, які будує "ПРОМЖИТЛОБУД Котедж", будемо використовувати віконну систему INTERNOVA 6000.

ГЕРМЕТИЧНІСТЬ

Будуємо пасивні будинки із СІП панелейПасивний будинок повинен досягти дуже високих показників воздухонепронецаємості в порівнянні зі звичайною класичною конструкцією канадських будинків із СІП панелей, щоб звести до мінімуму втрати тепла через інфільтрацію повітря, а також для захисту конструкції будівлі від можливого пошкодження вологою. Всі стики між панелями додатково промащують спеціальним герметиком - гермабутілом. Нижню частину віконних і дверних прорізів також обробляють герметіком.

РЕКУПЕРАЦІЯ, ВЕНТИЛЯЦІЯ

Класичний витрата енергії відбувається за рахунок поганої теплоізоляції будинку і провітрювання внутрішніх приміщень. У пасивному будинку, наші склонепропусні і світлопрозорі конструкції теплоізольовані по максимуму. Тому, додаткове енергозбереження можливо тільки за рахунок зниження втрат енергії через вентиляцію.


Класичний спосіб провітрювання через відкривання вікон,
призводить до втрат 50% всієї теплової енергії, одержуваної нами на опалення помешкань.


Щоб знизити ці витрати, необхідно використовувати спеціальне обладнання з функцією рекуперації повітря. Причому, рівень рекуперації повинен бути не нижче 75%. Принцип роботи дуже простий. За допомогою рекупераціонної системи забезпечується комфортний повітряобмін внутрішніх приміщень, кількість свіжого повітря і вологість регулюється самою системою. Повітряні потоки, проходячи через систему, нагріваються за рахунок теплової енергії, що минає через відпрацьоване повітря. Таким чином, витрачена енергія на обігрів не викидається на вулицю, а витрачається на підігрів свіжого повітря.


Вартість будівництва за технологією "ПАСИВНИЙ БУДИНОК
від 270 у.о.


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК вартості будівництва за технологією "ПАСИВНИЙ БУДИНОК"


Комментарии


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК власного ЕНЕРГОСБЕРІГАЮЧОГО БУДИНКУ