Будинок із СІП панелей

22.05.2016 г. Автор Валентин Лымарь

Будинок з СІП панелей - вже завсідник українського ринку

Дом из СИП панелей 

Історія будинків із СІП панелей

Будинки з СІП панелей, будуються в Канаді та Америці вже понад 50 років. Хоча каркасні технології із застосуванням дерева, використовуються для будівництва житлових будинків вже більше 200 років. Може саме тому в Україні, такі будинки стали називатися - КАНАДСЬКИМИ БУДИНКАМИ і відповідно технологію, називають - КАНАДСЬКОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ. Але потрібно розрізняти дві різні технології, які можуть називатися однаково.

Перша. Каркасна технологія.

В основу покладено дерев'яний каркас, який створює хребет всього майбутнього будинку. Після складання всього каркаса, проводяться роботи з гідроізоляції, пароізоляції, утеплення, захисту всієї огороджувальної конструкції.

Друга. Каркасно-панельна технологія або канадська технологія із СІП панелей

БУДИНОК З СІП панелі - еволюціонування каркасною технології

У своїй основі, зберігається все той же дерев'яний каркас, але він служить тільки елементом з'єднання нових несучих будівельних елементів - СІП панелей. Будується не просто хребет майбутнього будинку - це абсолютно новий тип будівництва, при якому будинок збирається відразу з теплих елементів, формуючи при цьому повністю теплоізолюючий контур. Відразу після правильного складання виходить енергозберігаючий будинок. Такі будинки ще називають - збірними БУДИНКАМИ.

Вже зараз можна сказати, що канадська технологія будівництва з застосуванням СІП панелей, впевнено забирає ринок у каркасної технології. Для прикладу, тільки в Північній Америці таких будинків будується вже близько 80%, в Японії 45%, а в Європі вже наближається до позначки в 30%.


 

ЧИАТИТИ статтю "ПРОЕКТУВАННЯ будинків із СІП панелей"

ПРОЕКТУВАННЯ

СІП панелі - основний елемент БУДИНКІВ з СІП панелей

СИП панели, СИП панель

Сама абревіатура СІП (SIPs) (Structural Insulated Panel), розшифровується як Структурно Ізоляційні Панелі. У нас в країні вони називаються СІП панелі, а дома прийнято називати СІП панельними або будинками з СИП панелей. Якщо розглядати саму структуру панелі, то вона складається з утеплювача, вклеєного між двома листами вологостійких плит ОСП (OSB).

Саме така конструкція встановлює цілий ряд переваг і недоліків.

ПЕРЕВАГИ БУДИНКІВ з СІП панелей надзвичайна міцність зібраної конструкції.

Домокомплект дома из СИП панелейПідготовлені СІП панелі з'єднуються за дуже простим і перевіреним роками принципом - «ШИП-ПАЗ». Найчастіше, у вигляді з'єднувача, застосовується суха дошка або брус, рідше вставки з СІП панелей відповідної товщини, ну і зовсім рідко ламелі, нарізані з ОСП листів. Можливі порожнечі задуваються монтажною піною, яка прибирає містки холоду, а головне, служить надійним клеєм для місць з'єднання елементів. Після такого з'єднання, утворюється надійний каркас, готовий протистояти ураганним вітрам, падіння важких предметів (дерева), встояти при землетрусі до 9 балів.

 • ЛЕГКІСТЬ ЗБУДОВАНОЇ БУДІВЛІ

Головні матеріали, з яких будують ДІМ з СИП панелей або як їх ще називають СІП панельні будинки - гарантують позамежну міцність, а головне, легкість всього будинку. Вага зібраного будинку рідко перевищує 20 тонн. Для порівняння, у цегляного будинку одна стіна може важити більше. Це один з головних чинників дешевизни канадського будинку, фундаменти можна робити полегшеними і недорогими.

 • ПРОСТОТА, ЛЕГКІСТЬ та ШВИДКІСТЬ будівництва будинків із СІП панелей

СИП панели, СИП панельДля будівництва БУДИНКУ з СИП панелей досить однієї невеликої бригади з 3-4 чоловік. Повністю виключається використання важкої будівельної техніки. СІП панель важить близько 50 кг, а значить, її з легкістю може переміщати лише дві особи. Одна ціла будівельна панель має площу 3,5 кв.м. Для формування однієї стіни може бути використано всього кілька панелей, а за один робочий день бригада збирає цілий поверх.

 • Високий коефіцієнт опору теплопередачі будинків із СІП панелей

В таких будинках, для будівництва стін і даху використовують СІП панелі товщиною 160 - 170 мм, що по теплопровідності може зрівнятися з цегляною стіною в 2450 мм, газоблочною в 650 мм.

 • ДИВОВИЖНІ ТЕРМІНИ БУДІВНИЦТВА будинків з СІП панелей в стані «ПІД КЛЮЧ»

Будинки з СІП панелей, побудовані за канадською технологією зводяться в стані для повноцінного проживання («під ключ») всього за 3-4 місяці. Це все завдячуючи рівним стінам та всесезонності будівництва.

Будинки із СІП панелей пригодні для зимового будівництва.


Недоліки БУДИНКІВ з СІП панелей

 • Першим, на наш погляд, суперечливим недоліком будинків із СІП панелей найчастіше називають пінополістирол. Приписуючи йому шкідливість. Не будемо на цьому зараз зупинятися, прочитати і зробити свій висновок Ви зможете самі в статті «ПЕНОПОЛИСТИРОЛ - вся правда про нього».
 • Другим, дім із СІП панелей - це дерев'яний будинок. Не така гарна шумоізоляція, як у бетонного бункера. Порівняти проживання в будинку із СІП панелей можна з будь-яким сучасним багатоповерховим будинком. Одна головна відмінність - над вашою головою Ви будете чути не сусідів, а гру ваших дітей.
 • Третім, будинок не любить вологи. В наших будинках із СІП панелей ми проводимо додаткові захисні методи від вологи. Після таких дій будинок прослужить більше 100 років. Прочитайте статтю "Внутрішнє оздоблення канадських будинків"

 • ДИВИТИСЬ побудовані будинки із СІП панелей
  ДИВИТИСЬ БУДИНКИ

  Основні етапи БУДІВНИЦТВА БУДИНКУ З СІП панелей

  Фундамент канадского дома из СИП панелейСтроительство дома из СИП панелейВнутренняя отделка дома из СИП панелейСантехника в доме из СИП панелейВнутренняя отделка дома из СИП панелей
  Фасадная отделка дома из СИП панелейФасадная отделка дома из СИП панелейДом из СИП панелей ПОД КЛЮЧ

 

 1. Проектування будинку із СІП панелей
 2. Закладка спеціального фундаменту (набирає сили 28 днів)Виробництво домокомплект, сушка бруса (25 днів)
 3. Герметизація верхній частині фундаменту, кріплення стартового бруса
 4. Зведення стін першого поверху (1-2 дні)
 5. Збірка внутрішніх перегородок (1-2 дні)
 6. Збірка міжповерхового перекриття з СИП панелей, спеціальних балок (2-3 дні)
 7. Зведення стін, фронтонів, перегородок другого поверху (3-4 дні)
 8. Збірка даху з Сип (5-6 днів)
 9. Герметизація всіх зовнішніх стиків будинку (0,5 дня)
 10. Зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи (1-2 місяці). Стан «під ключ».
 11. Енергозберігаючий будинок готовий до проживання

 

З цього переліку стає зрозумілим, що основні етапи будівництва будинку з сип панелей укладаються в 1,5 - 2 календарних місяці.
А для будівництва «під ключ» достатнім буде 3-4 місяці.

ЦІНА, ВАРТІСТЬ будівництва БУДИНКУ ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ 


ЦІНА, ВАРТІСТЬ будівництва БУДИНКІВ ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ
у стані "ПІД ВНУТРІШНЄ ОЗДОБЛЕННЯ" = від 210 у.о. загальної площі


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК вартості будівництва БУДИНКУ ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ

ЗАМОВИТИ

  Головні ПЕРЕВАГИ БУДИНКУ ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ

 • СИП панельний будинок, це легкий будинок. Немає ніякої необхідності городити масивний, дорогий фундамент, як у випадку з будівництвом будинку з цегли. Достатнім буде мелкозаглубленний ростверк на залізобетонних палях, глибиною більшою промерзання грунту взимку (1,0 - 1,2 метра).Такі будинки з легкістю можна будувати і на слабких, заводнених грунтах. У таких випадках застосовують свайно-гвинтовий фундамент і дерев'яну обв'язку паль. І ще раз про легкість конструкції. Такий будинок можна збирати в важкодоступних місцях, куди навіть спеціальній техніці дістатися важко.
 • Внутрішнє оздоблення приміщень дуже просте. По внутрішніх стінах з СІП панелей просто кріпиться і шпаклюється гіпсокартон. Основні інженерні комунікації (сантехніка, електрика) легко закладаються в стіни. Тільки спеціальні приміщення, топкові, санвузли, кухні, відбуваються спеціальним чином. Після правильно виконаної зовнішньої і внутрішньої обробки, дім із СІП панелей набуває вигляду звичайного будинку, а за багатьма показниками навіть перевершує. У таких будинках завжди тепло взимку і прохолодно влітку. Причому витрат на таку зручність доводиться витрачати набагато менше, ніж в класичному будинку з цегли або бетону.

ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК вартості будівництва БУДИНКУ ІЗ СІП ПАНЕЛЕЙ
ЗАМОВИТИ

Комментарии


ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК власного ЕНЕРГОСБЕРІГАЮЧОГО БУДИНКУ